Velkommen til
Market Street Hotel
Beskrivelse
Kart
Rom
Fasiliteter
På Market Street Hotel kombineres historiske omgivelser med moderne design og du ønskes velkommen til et urbant oppholdssted i sentrum av Edinburgh. Her bor dere på Market Street, en parallell-gate til den berømte Royal Mile, som er oppført på UNESCOs verdensarvliste. Dette hotellet tilbyr rom, som er innredet med øye for detaljer. Det er også en champagnebart i toppetasjen hvor du kan nyte den vakre utsikten over byen.
Market Street Hotel har blitt inspirert av en typisk skotsk stil fra fortiden, som de har tatt med seg inn i nåtiden. Rom og fellesarealer er innredet med naturlige materialer som hvit eik og vakker stein, noe som skaper vakre rammer for skreddersydde møbler og håndlagde gjenstander. Sjarmerende treskodder, inspirert av de gamle skoddene som pleide å pryde husene i gamlebyen, skaper en varm og hjemmekoselig atmosfære hvor du raskt vil føle deg hjemme. Dette unikt innredede hotellet ligger sentralt i byen, bare et steinkast fra severdigheter og attraksjoner.
Når du bor på Market Street Hotel, vil du være bare noen få minutters gange fra Royal Mile, den berømte brosteinsgaten som er et UNESCOs verdensarvsted, hvor du vil du finne flere hyggelige butikker og restauranter. Du kan også nå andre kjente attraksjoner, som Edinburgh Castle og National Museum of Scotland, som begge ligger ca. 1 kilometer fra hotellet.
På hotellets toppetasje, finner du champagnebaren Nor' Loft, hvor du kan nyte deilige bobler akkompagnert av vakker utsikt over byen. Her har du også mulighet til å bestille noe lite å spise - eller benytte anledningen til å spise ostefondue. Frokost serveres hver morgen her oppe - du kan se frem til en god start på dagen, med alt fra croissanter og brød til frisk frukt og god drikke som kaffe og champagne!
Innsjekkingsinstruksjoner
Gjestene vil motta en e-post 72 timer før ankomst med innsjekkingsinstruksjoner. En resepsjonist vil ta imot gjestene ved ankomst.
- Det kan pålegges avgifter for ekstra personer, og denne avgiften kan variere avhengig av overnattingsstedets egne regler
- Legitimasjon med bilde utstedt av offentlig myndighet samt kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kan være påkrevd ved innsjekking, i tilfelle det skulle oppstå uforutsette utgifter
- Spesielle forespørsler avhenger av tilgjengelighet ved innsjekking og kan koste ekstra. Spesielle forespørsler kan ikke garanteres oppfylt
- Spesielle avbestillingsvilkår eller -gebyrer kan gjelde ved gruppebestillinger (mer enn åtte rom på samme overnattingssted/datoer)
- Dette overnattingsstedet godtar kredittkort – ingen kontantbetalinger
- Overnattingsstedet har sikkerhetstiltak som karbonmonoksidalarm, brannslukningsapparat, røykvarsler, sikkerhetssystem, førstehjelpsskrin og vindusgitter
Offisiell kategori
Solfaktors kategori
Loading feed...
Rom
Føl deg som hjemme i et av de 98 aircondition-avkjølte gjesterommene som også har espressomaskin og smart-TV. Sengen har dundyner og sengetøy i egyptisk bomull. Med wi-fi inkludert på rommet holder du deg oppkoblet, og med digital-TV-programmer tilgjengelig har du underholdning. Badene har dusj, designertoalettartikler, og hårføner.
Alle de viste rombildene er eksempler. Innredning og størrelse kan variere innenfor samme romtype. Vær oppmerksom på at om du bestiller overnatting i kategorien "economy" kan dette avvike fra vår beskrivelse - ofte holder kategorien "economy" en lavere standard (med eller uten vinduer/utsikt).
Viktig informasjon
- Pris for frokost med lokale retter: ca. GBP 18.5–18.5 for voksne og GBP 7.50–7.50 for barn
- Parkering mot betaling i området: GBP 22 per dag (0.55 km unna, åpen døgnet rundt)
- Sen utsjekking er mulig mot et gebyr (med forbehold om tilgjengelighet)
Listen ovenfor er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.
Greit å vite
- Dette overnattingsstedet opplyser om at tiltak er iverksatt hva gjelder ekstra renhold og gjestenes sikkerhet.
- Det brukes desinfeksjonsmiddel til rengjøringen av overnattingsstedet; overflater som berøres ofte, desinfiseres etter hvert opphold; sengetøy og håndklær vaskes på minst 60 °C.
- Det er innført tiltak for å sikre fysisk avstand; det er beskyttelsesglass mellom de ansatte og gjestene i hovedområdene; gjestene får håndsprit.
- Kontaktfri innsjekking og kontaktfri utsjekking er tilgjengelig.
Fasiliteter
Nedenfor finner du utvalgte hotell- og romfasiliteter på Market Street Hotel. Noen kan være felles og/eller mot betaling på stedet, eller tilhøre spesifikke romtyper.
Wi-Fi
Restaurant
Hotellbar
Mulighet for A/C
Kjøleskap/minibar
Safe
Vannkoker (te og kaffe)
Hårføner
Nyt utsikten fra en takterrasse og dra nytte av fasiliteter som wi-fi (inkludert) og concierge-tjenester.
Gjester har tilgang til blant annet hurtigutsjekking, aviser i lobbyen (inkludert) og renseri-/vaskeritjenester.
NB: Noen fasiliteter som f.eks. utendørs svømmebasseng og restaurant kan være sesongstengte og kan innebære betaling direkte til oppholdsstedet (lavsesong er vanligvis fra oktober til og med april for de fleste reisemål i Sør-Europa - med unntak av vinterdestinasjoner som Madeira og Kanariøyene). For Thailand er det nesten omvendt (høysesong er vanligvis fra oktober til april) - men det kan være forskjeller fra reisemål til reisemål. Vi henviser til og anbefaler forøvrig at du leser vår FAQ
Addresse
6 Market Street
EH1 1DE Edinburgh
Koordinater
Breddegrad: 55.951001
Lengdegrad: -3.189751
Kart og avstander
Avstand til sentrum ca. 180 m
City Art Centre ca. 20 m vis på kart
The Edinburgh Dungeon ca. 60 m vis på kart
The Real Mary King's Close ca. 200 m vis på kart
Museum on the Mound ca. 300 m vis på kart
Gladstone's Land ca. 400 m vis på kart
Anmeldelser fra TrustYou
TrustYou samler inn data fra flere vurderingssider og skaper et samlet gjennomsnitt.
Slik kan du reise
Hos Solfaktor vil vi gi deg som gjest størst mulig fleksibilitet, og du kan derfor bestille pakkereiser med valgfri avreisedato, avreiseflyplass og reiselengde. Du kan som nevnt også velge å kun bestille hotell dersom du ønsker å arrangere reisen selv.
Informasjon om aktuelle flyruter og flytider finner du i søkemotoren i trinn 2 når du søker etter en reise.
På alle reiser som inkluderer fly og hotell kan du i tillegg bestille en leiebil eller transport t/r ditt hotell. Vi tilbyr både privat transport og felles transport med flere stopp. Informasjon om transport, kategorier og aktuelle priser for bilutleie kan du se i de påfølgende trinnene i søkemotoren. Prisene for leiebil er for hele oppholdet med henting/levering i forbindelse med ankomst/hjemreise til og fra den valgte ankomstflyplassen.
Reisegaranti
Du er i trygge hender før, under og etter reisen
Pakkereiser
Bestill fly, opphold og bil/transport samlet på et sted
Valgfrihet
Velg selv hvor mange dager du ønsker å reise
Hoteller i nærheten
The Knight Residence by Mansley
91
Fantastisk
The Knight Residence by Mansley ligger midt i Edinburghs historiske sentrum, bare et par minutter unna Edinburgh Castle og 10 minutter unna The Royal Mile. Hotellet tilbyr ferieleiligheter med eget kjøkken/minikjøkken.
Radisson Blu Edinburgh
89
Fantastisk
Radisson Blu Edinburgh ligger midt i Edinburgh sentrum. Her bor du i gangavstand fra ikoniske Edinburgh Castle og byens berømte shoppingstrøk. Hotellet har en spa-avdeling, to restauranter og en bar.
Apex Waterloo Place Hotel
90
Fantastisk
Apex Waterloo Place Hotel ligger rett ved foten av Calton Hill. Her bor du på et stort og elegant hotell med både innendørsbasseng, spa-avdeling, treningsrom og restaurant.