Grand Hotel President Sorrento




Offisiell kategori
Velger du Grand Hotel President i Sorrento som overnattingssted, bor du nær stranden, mindre enn en 10 minutters kjøretur unna både Piazza Tasso og Sorrento Peninsula. Dette hotellet med hele 4 stjerner ligger 2 mi (3,2 km) unna Corso Italia og 2,6 mi (4,2 km) unna Sorrento marina.
Ta deg et måltid i restauranten eller bli på rommet og benytt deg av dette hotellets romservice (på fastsatte tidspunkter). Slapp av om kvelden med noe å drikke i baren/loungen eller bassengbaren.
Fasiliteter
Slapp av på stedets spa, hvor du kan nyte massasjer, kroppsbehandlinger, og ansiktsbehandlinger. Liker du fritidsaktiviteter, har du her blant annet tilgang til et helsestudio, et utendørsbasseng og en badstue. Dette hotellet tilbyr også wi-fi inkludert, concierge-tjenester og bryllupstjenester.
Gjester har tilgang til blant annet renseri-/vaskeritjenester, en døgnåpen resepsjon og et flerspråklig personale.
Avgifter & viktig informasjon
Du vil måtte betale følgende på overnattingsstedet:
- Lokale myndigheter i Sorrento pålegger en avgift. Denne justeres etter sesongen og vil ikke nødvendigvis påløpe året rundt. Kontakt overnattingsstedet ved hjelp av informasjonen som finnes i bekreftelsen du mottar etter bestilling, dersom du har spørsmål.
- Lokale myndigheter pålegger en avgift: 0.00 EUR per person per natt i opptil 7 netter fra 1. november til 31. mars. Denne avgiften gjelder ikke for barn under 18 år.
- Lokale myndigheter pålegger en avgift: 3.00 EUR per person per natt i opptil 7 netter fra 1. april til 31. oktober. Denne avgiften gjelder ikke for barn under 18 år.
Vi har tatt med alle kostnadene hotellet har oppgitt til oss.
Følgende gebyrer og depositum kan pålegges av hotellet på tidspunktet for tjenesteytelsen, ved innsjekking eller ved utsjekking:
- Avgift for barneseng (babyseng): 20.0 EUR per dag
Listen ovenfor er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.
Greit å vite
- Alle gjester, inklusive barn, må være til stede ved innsjekking og vise frem pass eller myndighetsutstedt ID med bilde .
- Som følge av nasjonale reguleringer, kan man ikke betale mer enn 1999.99 EUR i kontanter på dette overnattingsstedet. Kontakt overnattingsstedet via kontaktopplysningene i bestillingbekreftelsen for mer informasjon.
- Ett barn som er 2 år eller yngre, kan bo gratis på rommet til sine foreldre/foresatte uten ekstraseng.
- Gjestene kan forhøre seg om å ta med kjæledyr ved å kontakte hotellet direkte ved hjelp av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen.
- Dette overnattingsstedet opplyser om at tiltak er iverksatt hva gjelder ekstra renhold og gjestenes sikkerhet.
- Det brukes desinfeksjonsmiddel til rengjøringen av overnattingsstedet; overflater som berøres ofte, desinfiseres etter hvert opphold; sengetøy og håndklær vaskes på minst 60 °C.
- Personlig verneutstyr, inkludert masker, vil være tilgjengelig for gjester.
- Det er innført tiltak for å sikre fysisk avstand; de ansatte bruker personlig verneutstyr; det er beskyttelsesglass mellom de ansatte og gjestene i hovedområdene; de ansatte sjekkes for feber med jevne mellomrom; gjestene kan be om å bli sjekket for feber; gjestene får håndsprit.
- Kontaktfri innsjekking og kontaktfri utsjekking er tilgjengelig.
- Ekstra tiltak for å sikre mathygienen er iverksatt.
- Mat i individuell innpakning er tilgjengelig til frokost.
- Hvert gjesterom vil stå ubrukt i minst 24 timer mellom hvert opphold.
- Ved innsjekking må gjester fremlegge dokumentasjon på negativ COVID-19-test eller bevis på full COVID-19-vaksinasjon.
- Kravet om negativ COVID-19-test gjelder for alle gjester over 13.
- PCR-testing utføres på stedet mot et gebyr på EUR 50, og antigen-/hurtigtesting utføres mot et gebyr på EUR 30. Testing tilbys kun gjester med reservasjon.
- Overnattingsstedet bekrefter at det følger renholds- og desinfeksjonspraksisene fra Safe Hospitality National Protocol (Italia).
Innsjekkingsinstruksjoner
En resepsjonist vil ta imot gjestene ved ankomst. Ved innsjekking må gjester fremlegge dokumentasjon på negativ COVID-19-test eller bevis på full COVID-19-vaksinasjon. Kravet om negativ COVID-19-test gjelder for alle gjester over 13.
- Det kan pålegges avgifter for ekstra personer, og denne avgiften kan variere avhengig av overnattingsstedets egne regler
- Legitimasjon med bilde utstedt av offentlig myndighet samt kredittkort, debetkort eller depositum i kontanter kan være påkrevd ved innsjekking, i tilfelle det skulle oppstå uforutsette utgifter
- Spesielle forespørsler avhenger av tilgjengelighet ved innsjekking og kan koste ekstra. Spesielle forespørsler kan ikke garanteres oppfylt
- Ingen parkering på området
- Dette overnattingsstedet godtar; ingen kontantbetalinger
- Overnattingsstedet har sikkerhetstiltak som karbonmonoksidalarm, brannslukningsapparat, røykvarsler, sikkerhetssystem, førstehjelpsskrin og vindusgitter
Derfor skal du velge Grand Hotel President Sorrento
- Nærmeste flyplass: 58 km
- Nærmeste strand: ca. 3 km
- Svømmebasseng (evt. sesongåpent)
- Internettilgang / WiFi
Hotelltype
Kart og avstander
Kart og avstander
- Nærmeste strand: ca. 3 km
- Fergen fra Amalfi til øya Capri og den blå grotten: ca. 4 km
- Massa Luberense: ca. 7 km
- Sant' Agnello: ca. 8 km
- Nerano: ca. 13 km
- Pozzano: ca. 20 km
- Fotogene og fargerike Positano: ca. 21 km
- Utgravningene i Pompeii: ca. 30 km
- Den største byen på Amalfikysten; Amalfi: ca. 36 km
- De arkeologiske utgravingene av Herculaneum: ca. 45 km
- Eventyrlige Napoli: ca. 53 km
- Napoli Flyplass: ca. 58 km (1h 20m)
- Roma Ciampino Flyplass: ca. 259 km (3h 10m)
- Roma Fiumicino Flyplass: ca. 292 km (3h 40m)
Rom
Fasiliteter
Nedenfor finner du utvalgte hotell- og romfasiliteter på Grand Hotel President Sorrento. Noen kan være felles og/eller mot betaling på stedet, eller tilhøre spesifikke romtyper.
- Svømmebasseng (evt. sesongåpent)
- Internettilgang / WiFi
- Restaurant
- Barnebasseng evt. seksjon
- Parkering / Garasje (evt. mot betaling)
- Spa / Velværesenter
- Hotellbar
NB: Noen fasiliteter som f.eks. utendørs svømmebasseng og restaurant kan være sesongstengte og kan innebære betaling direkte til oppholdsstedet (lavsesong er vanligvis fra oktober til og med april for de fleste reisemål i Sør-Europa - med unntak av vinterdestinasjoner som Madeira og Kanariøyene). For Thailand er det nesten omvendt (høysesong er vanligvis fra oktober til april) - men det kan være forskjeller fra reisemål til reisemål. Vi henviser til og anbefaler forøvrig at du leser vår FAQ
Adresse
Via Colle Parisi 4
80067 Sorrent, Naples
Koordinater
Latitude: 40.6227
Longitude: 14.3671
Reisemål Campania
- Amalfi
- Napoli
- Positano
- Sorrento
- Maiori
- Piano di Sorrento
- Sant' Agnello
- Agerola
- Massalubrense
- Volla
- Ischia
- Casamicciola
- Vico Equense
- Marina Grande
- Anacapri
- Praiano
- Capri by
- Marina di Camerota
- Altavilla Silentina
- Pisciotta
- Conca dei Marini
- Castellammare di Stabia
- Paestum
- Porto d Ischia
- Maronti
- Forio (d'Ischia)
- Ravello
- Salerno
- Minori
- Sant' Agata sui due Golfi
- Ercolano
- Baia Domizia
- Atrani
- Cava de' Tirreni
- Meta
- Vietri sul Mare
- San Marco di Castellabate
- Sant'Angelo
- Acciaroli
- Amalfikysten
- Santa Maria di Castellabate
Andre hoteller Sorrento
- Johanna Park
- Hotel Spicy Sorrento
- Grand Hotel President Sorrento
- Relais Regina Giovanna
- Capodimonte
- Maison La Minervetta
- Grand Hotel Royal
- Bellevue Syrene
- Grand Hotel Excelsior Vittoria
- Grand Hotel La Favorita
- Maison Tofani
- Ulisse Deluxe Hostel
- Hotel Plaza Sorrento
- Conca Park
- Hotel Settimo Cielo
- Tasso Suites
- Hotel Imperial Tramontano
- Hotel Florida
- Hotel Miramare
- Hotel Zi' Teresa
- Antiche Mura
- Hotel Regina
- Hotel Central
- Hotel Astoria