
Velkommen til
Hotel des Nations Saint Germain


Beskrivelse
Kart
Rom
Fasiliteter
Hotel des Nations Saint Germain ligger i byens godt likte latinerkvarter og nær en av Paris’ eldste gater, Rue Mouffetard. Det femte distriktet, med Pantheon, er ett av byens høyest elskede områder. Herfra er det ikke langt til flere interessante severdigheter som Luxembourghagen og Notre Dame. Dessuten er det mange små og koselige restauranter, barer, caféer og butikker.
Hotel des Nations Saint Germain er et trivelig hotell med 36 koselige rom og en god beliggenhet. Fra hotellet kan du fint spasere rundt latinerkvarteret og suge inn den historiske atmosfæren. Å spasere bort til Notre Dame tar for eksempel rundt et kvarter og du har andre severdige steder i nærheten. I kvarteret der du bor, er det som allerede nevnt godt med restauranter, vinbutikker og forskjellige typer butikker. Hvis du trenger tips og råd under oppholdet, er det bare å spørre personalet, som gjør sitt beste for å hjelpe deg med å finne deg til rette.
Hotellet har en bar, der du kan bestille vin, juice og kaffe. Det er også et frokostrom her, som hver dag mellom 07.00-10.30 dekker på en buffet med te, kaffe, brød, bakverk, yoghurt, kjøttpålegg, oster og fruktsalat.
Hotellstandard
Solfaktors vurdering
Loading feed...
Rom
Hotellet har 36 smakfulle rom og samtlige har privat bad med toalett dusj eller badekar. Øvrige fasiliteter er klimaanlegg, Wi-Fi, sikkerhetsboks, TV, minibar og vannkoker. En del av rommene har balkong eller uteplass.
Alle de viste rombildene er eksempler. Innredning og størrelse kan variere innenfor samme romtype. Vær oppmerksom på at om du bestiller overnatting i kategorien "economy" kan dette avvike fra vår beskrivelse - ofte holder kategorien "economy" en lavere standard (med eller uten vinduer/utsikt).
Viktig informasjon
Resepsjon 24/7. Hotellet tilbyr vaske- og renseritjenester mot betaling. Hotellet tilbyr bagasjeoppbevaring.
Flyplassen ligger ca 32 kilometer fra hotellet og du kan fint bestille transfer fra hotellet samtidig som du bestiller reisen din. Alternativt kan du benytte offentlige transportmidler mellom flyplassen og hotellet.
Fasiliteter
Nedenfor finner du utvalgte hotell- og romfasiliteter på Hotel des Nations Saint Germain. Noen kan være felles og/eller mot betaling på stedet, eller tilhøre spesifikke romtyper.
Wi-Fi
Parking / Garage
Hotellbar
Nær byen (under 3 km)
I by eller landsby
Mulighet for A/C
Kjøleskap/minibar
Safe
Vannkoker (te og kaffe)
Hårføner
NB: Dersom hotellet tilbyr fasiliteter som utendørs basseng eller restaurant, gjør vi oppmerksom på at disse kan være sesongstengte og/eller medføre ekstra kostnader betalt direkte til oppholdsstedet. Lavsesong er vanligvis fra oktober til og med april for de fleste reisemål i Sør-Europa – med unntak av vinterdestinasjoner som Madeira og Kanariøyene. For Thailand gjelder motsatt sesongmønster. Vi anbefaler også å lese vår FAQ for mer informasjon.
Addresse
54 Rue Monge
75005 Paris
Koordinater
Breddegrad: 48.844788
Lengdegrad: 2.352098
Kart og avstander
Nærmeste by ca. 0 m
Avstand til sentrum ca. 0 m
Gastronomi i høy klasse siden 1582 på restaurant Tour d'Argent ca. 600 m vis på kart
Den legendariske bokhandelen Shakespeare & Company ca. 1 km vis på kart
Domkirken Notre Dame ca. 1.1 km vis på kart
Besøk Louvre og se Mona Lisas smil ca. 2.3 km vis på kart
Anmeldelser fra TrustYou
TrustYou samler inn data fra flere vurderingssider og skaper et samlet gjennomsnitt.
Slik kan du reise
Hos Solfaktor vil vi gi deg som gjest størst mulig fleksibilitet, og du kan derfor bestille pakkereiser med valgfri avreisedato, avreiseflyplass og reiselengde. Du kan som nevnt også velge å kun bestille hotell dersom du ønsker å arrangere reisen selv.
Informasjon om aktuelle flyruter og flytider finner du i søkemotoren i trinn 2 når du søker etter en reise.
På alle reiser som inkluderer fly og hotell kan du i tillegg bestille en leiebil eller transport t/r ditt hotell. Vi tilbyr både privat transport og felles transport med flere stopp. Informasjon om transport, kategorier og aktuelle priser for bilutleie kan du se i de påfølgende trinnene i søkemotoren. Prisene for leiebil er for hele oppholdet med henting/levering i forbindelse med ankomst/hjemreise til og fra den valgte ankomstflyplassen.
Reisegaranti
Du er i trygge hender før, under og etter reisen
Pakkereiser
Bestill fly, opphold og bil/transport samlet på ett sted
Valgfrihet
Velg selv hvor mange dager du ønsker å reise
Hoteller i nærheten

Le Patio Bastille
8,6
Svært Bra
Dersom du velger Le patio Bastille i Paris (Bercy) som ditt overnattingssted, vil du bare ha 5 minutter å kjøre til både Place de la Nation og Opera Bastille. Denne leiligheten ligger 3,7 mi (6 km) unna Galeries Lafayette og 3,8 mi (6,1 km) unna Place Vendome.

Hotel Ohm by HappyCulture
9,4
Glimrende
Dersom du velger Hotel Ohm by HappyCulture i Paris (16. arrondissement) som overnattingssted vil du bare være en 2 minutters kjøretur fra Parc des Princes og 6 minutter fra Paris Expo Porte de Versailles. Dette hotellet ligger 2,3 mi (3,6 km) unna Eiffeltårnet og 3 mi (4,9 km) unna Champs-Élysées.